Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı

Ameliyat Özeti
Anestezi TürüLokal Anestezi - Sedasyon
Ameliyat Süresi2 - 3 Saat
Hastanede Kalma Süresi6 - 12 Saat
İşe Dönme Süresi1 - 2 Hafta

Ameliyat ve tedavi süreçleri, kişiden kişiye farklılık arz edebilir. Ameliyat.com tedavi ve ameliyat özetlerinde, ortalama değer niteliği taşıyabilecek örnek tablolardan yararlanılmıştır.

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı
Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı

 

Küçük ya da kısa penis, erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi ve bu sorun cinsel ilişkiye de olumsuz etkide bulunarak partnerler arası huzursuzluğu her geçen gün biraz daha arttırıyor. Cinsel mutsuzluk, ilişkinin geneline de kısa sürede yansıyacak ve mutsuz bir ilişki modelini ortaya koyacaktır. Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı ile birlikte erkeklerin bu sorunu da kısa sürede ortadan kaldırılıyor. Sorunun çözümünde cerrahi bir müdahale söz konusudur ve anestezi destekli ameliyat neticesinde 3 ila 5 cm gibi bir büyüme mümkün hale geliyor. Liposuction müdahalesi ile birlikte kalınlaştırma operasyonları da kusursuz bir hal almış durumda ve penisten alınan dokunun yeniden penise entegre edilmesi ile birlikte kalınlık konusunda da başarıya ulaşmak mümkündür.

İnceleyen ve onaylayan: Prof. Dr. Temuçin Şenkul

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı Hakkında

Son dönemin başarılı operasyonlarından bir tanesi olan penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu, penisin görünmeyen kısmına yapılacak müdahale ile birlikte bu kısmın daha görünür hale gelmesini hedefliyor. Gayet sağlıklı bir operasyon olduğunu da belirtmekte fayda var. Bununla birlikte görünmeyen kısım, operasyon sonrası hem erekte halde hem de sönük halde iken net bir şekilde görülebiliyor. Kalınlaştırma ameliyatı için ise liposuction desteği büyük önem taşıyor. Penisten alınacak dokunun yine penise entegre edilmesi ile birlikte daha kalın ve dikkat çekici bir penise sahip olabilirsiniz.

Penis Büyütme Nedir?

Kısa penis sorununu ortadan kaldırmak adına uygulanan yöntemler bütününe penis büyütme adı veriliyor. Cerrahi müdahale neticesinde 3 ila 5 cm kadar bir büyüme daha meydana geliyor. Erekte olmamış bir penis, 5 ila 8 cm gibi bir boyuta sahiptir ancak bu bazı erkekler ve kadınlar için yeterli olmayabiliyor. Küçük penis, cinsel ilişkideki en büyük sorunlardan bir tanesidir. Penis büyütme operasyonu ile birlikte penise müdahale edebilmek mümkündür. Anestezi destekli bu ameliyatta hasta herhangi bir şekilde sıkıntı ya da ağrı yaşamaz. Aynı şekilde hekim konforu da üst düzey seviyelere ulaşmaktadır. Penisin aşısı bağlarının gevşetilmesi ile birlikte peniste belli oranda büyüme sağlanır.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Penisin asıcı ve yüzeysel bağları üzerinde gerçekleştirilecek olan çalışma neticesinde, görünmeyen kısımdan faydalanarak uzama sağlanır. Lokal ve sedasyon anestezi destekli müdahalelerde hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeyecektir. Penis büyütme ameliyatı sonrasında peniste herhangi bir şekilde his kaybı ortaya çıkmaz ancak hatalı müdahaleler ne yazık ki bu tür riskleri barındırabiliyor bu yüzden uzman bir cerrahtan yardım almanızda her zaman için fayda vardır. Penis büyütme ameliyatı ile birlikte 5 cm’ye kadar uzama elde edilebiliyor. Kalınlaştırma ameliyatında ise penisteki yağ doku alınarak yine penise enjekte ediliyor ve bu sayede kalınlaştırma da mümkün hale geliyor.

Kimler Penis Büyütme Ameliyatı Olabilir?

18 yaşını doldurmuş her erkek penis büyütme ameliyatı olabilir. Bu ameliyatın yapılmasında hastalara herhangi bir şart konmamaktadır. Ameliyatı olacak olan hastaların, penisinin kısa olması, ince olması gibi şartlar aranmamakta olup, bu operasyonu olmak isteyen herkes olabilir durumda olacaktır. Penis boyunuzdan memnun olabilirsiniz ancak daha uzun ve daha kalın bir penise sahip olmak istiyorsanız da yine bu ameliyat için cerrahlara başvurabilirsiniz. Cinsel ilişkide penis boyu ve kalınlığı büyük bir öneme sahiptir. Erkeğin kendine olan özgüvenini üst seviyelerde tutması ve partnerini tatmin edebilmesi adına bunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerekiyor. Cerrahlarınıza danışarak bu konuda daha detaylı bilgi edinebilir ve operasyon sürecini de daha sağlıklı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Normal Penis Boyutları ve Olası Penis Sorunları

Erekte durumda olmayan erkek cinsel organının ortalama boyu 5 ila 8 cm arasında görülmektedir. Bazı ülkelere göre bu durum değişse de Türk erkeklerinde de bu uzunlukları görmekteyiz. Erekte durumda olan penis boyu ise 13 ila 17 cm arasında görülmektedir. Penis boyunun bu büyüklüklerin altında olması çiftlerin cinsel ilişki sırasında problemlerle karşılaşmasına neden olabilmektedir. Penis boyunun küçük olması erkek için özgüvensiz bir durum oluşturabilmekte ve partnerizi tatmin etmeyebilmektedir. Bu durumlarla karşılaşan hastaların penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatları ile beraber bu sorunların tamamından kurtulması mümkün olup, ilişkinizdeki mutluluk seviyenizi üst seviyelere taşıması söz konusudur.

Normalden Kısa Olan Penisler

Penis boyunuzun normal boyutların altında olması nedeniyle, ilişki esnasında partnerinizin şikayet yada memnuniyetsizliklerini dile getirmesine neden olabilmektedir. Bu durum hem motivasyonunuzu etkileyebilmekte hemde ilişki esnasında ereksiyon problemleri doğurabilmektedir. Normalden kısa olan penislerde erekte olmadan da daha zayıf bir görüntü ile karşılaşabilmekteyiz. Cerrahi müdahaleler neticesinde penis boyunuzu uzatmanız ve penisinizin daha dolgun görünmesini sağlamanız mümkündür.

Normalden İnce Olan Penisler

Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatlarını olmak isteyen hastaların büyük bir bölümü normal boyutlarından daha ince penis yapısı olan hastalardır. Penisinizin yani cinsel organınızın boyu ne kadar uzun olursa olsun, kalınlık bakımından normal değerlerden daha ince ise, partnerinizi tatmin etme şansınız o denli düşük olacaktır. Vücudunuzun herhangi bir bölgesinden alınacak olan yağ dokusunun penise yerleştirilmesi ile daha tatmin edici bir penis görüntüsü elde edebileceksiniz. Böylelikle genel olarak yaşanan ince penis sorunlarından bir tanesini penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı ile beraber ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğri veya Şekil Bozukluğu Olan Penisler

Türk erkekleri baz alınarak yapılan çalışmalarda, erkeklerin büyük çoğunluğunun penisin boyutlarından ve penisinin şeklinden rahatsız olduğu dikkat çekilmektedir. Bu problemin kaynağını incelediğimizde ise, genetik problemler başta olmak üzere diğer bir sorun ise, sünnet operasyonlarında yapılan hatalar olduğu dikkat çekmektedir. Sünnet operasyonlarında kesilen fazla deride yapılan bir hata neticesinde penisin şeklinin bozulduğu dikkat çekmektedir.

Hatalı Sünnet Sonucu Şekli Bozuk Penisler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, erkeklerin penislerinin şekil bozukluğundan yakınmasına neden olan en büyük nedenlerden bir tanesi yapılan hatalı sünnet ameliyatlarıdır. Peniste şekil bozukluğunun meydana gelmesi erkeklerde, psikolojik olarak bir çok sorun ile karşılaşılmasına neden olmaktadır. Erkeklerde özgüven problemleri görülmesi ve karşı cinse karşı mahcubiyet oluşması söz konusu olmaktadır. Günümüzde cinsellik ilişkinin devamlılığını sağlayan en önemli yapı taşlarından biri olması ile beraber, ilişkilerin bitmesine kadar devam eden bir sorun haline de gelebilmektedir. Bu nedenle penis büyütme ve kalınlaştırma operarasyonları neticesinde bu problemlerin tamamının önüne geçebileceğinizi unutmamanızda fayda vardır.

Penis Büyütme Yöntemleri

Kısa ya da ince olan penis, cinsel ilişkide birçok sorun yaratacağı gibi erkeğin özgüvenine de büyük ölçüde darbe vuracaktır. Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonları ile birlikte bu sorunun kısa sürede ortadan kaldırılacağını belirtmek gerekiyor. Çok sayıda müdahale yöntemi var ve bunlardan bir tanesi de süspansör ligamanın kesilmesi şeklinde uygulanacak yöntemdir. Son dönemde popüler hale gelen yağ enjeksiyonu yöntemi de cerrahların en çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Gayet sağlıklı ve başarılı operasyon yöntemleri olduklarını da belirtmek gerekiyor ve zaten yapılacak tetkikler neticesinde operasyon sonrası riskler de en aza indirgeniyor.

Süspansör Ligamanın Kesilmesi

Penissin vücut içerisinde kalan bölümünü leğen kemiğine bağlayan yapıya süspansör ligama adı veriliyor… Bu arada birçoklarınızın bilmediği bir detayı da sizinle paylaşmak istiyoruz. Penis boyunun yarıdan fazlası vücut içerisinde barınmaktadır ve ameliyat ile birlikte bu bölümün bir kısmı ortaya çıkartılarak daha büyük bir penis elde etmek de mümkün hale geliyor. Süspansör ligamanın kesilmesi ile birlikte 5 cm’ye kadar belirgin bir uzama durumu söz konusudur ve operasyonlardaki ana hedef de budur. Erekte olmuş peniste bu uzama daha net bir şekilde ortaya çıkıyor ancak sönmüş peniste de bu uzamayı gözlemlemek mümkündür. Başarılı bir operasyon neticesinde hayal ettiğiniz görüntüye kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Supra Puvik V Y Plasti

Supra puvik v y plasti işleminde penis kalınlaştırma esastır… Vibrasyon mekanizması desteği ile birlikte yağ dokular temizleniyor ve peniste gevşeme sağlanıyor. Akabinde yağ dokunun yeniden penise entegre edilmesi ile birlikte kalınlaştırma sağlanıyor. Bu operasyonda yağ doku büyük bir önem taşıyor ve aslında penisten alınan yine penise ekleniyor. Penis boyunun yanı sıra ebat olarak bir zayıflık ve incelik söz konusu ise bu müdahale yöntemi de tercih edilebilir. Gayet başarılı ve sağlıklı bir uygulama olduğunu da belirtmek gerekiyor. İnce penislerde genellikle bu yöntem uygulanıyor ve çok daha kısa sürede sonuç elde etmek de mümkündür.

Peno Skrotal Plasti

Penis altında meydana gelen deri fazlalığının ortadan kaldırılmasında kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Bu durum, penis boyunun daha kısa görünmesine ve görsel olarak zayıf kalmasına neden olmaktadır. Penis büyütme ameliyatlarında da tercih edilen bu yöntem ile birlikte uzama elde etmek de mümkündür. Yöntem, tek başına uygulanabildiği gibi ekstra bir yöntem dahil edilerek de birlikte hareket edilebilir. Buradaki asıl ama ise fazlalığın alınması ve penisin gerçek boyunu ortaya çıkarmaktır. Yapılan birçok araştırma, bu fazlalık nedeniyle Türk erkeklerinin penis kısalığı sorunu ile mücadele ettiğini gösteriyor ancak kısa süreli bir operasyon ile birlikte bu sorun ortadan kaldırılabiliyor ve görsel bütünlük de en iyi şekilde sağlanıyor.

Yağ Enjeksiyonu Yöntemi

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile birlikte penis büyütme işlemi çok daha kolay bir hal alıyor. Aktarılan yağın %40’lık kısmı 6 aylık süre zarfında kalıcılığını daha güçlü hale getiriyor ve operasyon sonrası herhangi ekstra bir işleme de gerek duyulmuyor. İhtiyaç duyulandan fazlası entegre edilebilir ve bu durum herhangi bir olumsuz sonuca neden olmayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken noktası ise aşırı yağ enjeksiyonunun kesin başarı sağlayamayacağını bilmek olacaktır. Yapılan tetkikler ve kontroller neticesinde penisinizin olması gereken ve istediğiniz boyut karşılaştırılarak, hekimlerin size önerdiği boyutlar olacaktır. İhtiyaç duyulan boyuttan biraz daha fazlasını yaptırmak sizler için yeterli olacaktır. Bu fazlalık sayesinde yağların bir kısmı erise bile penis kalınlığında ve boyunda herhangi bir değişiklik ya da zayıflık söz konusu olmayacaktır.

Penis Büyütme Ameliyatı Hangi Uzmanlık alanına Girer?

Estetik ve plastik cerrahi uzmanları bu ameliyatı sorunsuz olarak gerçekleştirecek uzmanlardır… Penis büyütme ameliyatı için tercih edeceğiniz cerrahın, daha önce de birçok kez bu operasyonu gerçekleştirmiş olması gerekiyor. Yalnızca teoride değil, pratikte de kendini geliştirmiş ve uzmanlaşmış cerrahlardan yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Bu konuda hizmet veren çok sayıda isim ve klinik olduğunu da belirtmek gerekiyor ancak merdiven altı olarak bilinen ve çok uygun rakamlara bu operasyonları gerçekleştiren adresler ne yazık ki başarılı olma konusunda bir hayli eksik ve zayıf kalıyorlar.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Cerrahi ya da estetik bir müdahale için net bir fiyat vermek kesinlikle doğru olmayacaktır. Bu operasyonların öncesinde birtakım tetkiklere ihtiyaç vardır ve bu tetkikler neticesinde nasıl bir müdahaleye ihtiyaç duyulduğu ortaya konulur ve buna göre bir fiyat belirlenir. Yapılacak işlem hakkında bilgi sahibi olmadan fiyat veren kimselere de itibar etmeyiniz. Online dünyada da bu konuda çok fazla bilgi kirliliği söz konusu ve ne yazık ki insanlar yanlış yönlendiriliyor. Bu yanlış yönlendirme neticesinde hayal kırıklığına da uğrayabilirsiniz. Penis büyütme ameliyatı fiyatları hakkında en doğru bilgiyi sizinle paylaşacak olan kimseler kesinlikle operasyonu gerçekleştirecek olan cerrahlardır.

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı Öncesi

Operasyon öncesi birtakım tetkikler gerçekleştirilecek ve bununla birlikte operasyon planlaması yapılacaktır. Ameliyat öncesi tetkiklerin yanı sıra yine ameliyat öncesi hastaların hangi konularda dikkatli olması gerektiği ve hangi hususlar konusunda önlem almaları gerektiği de cerrah tarafından hastaya bildirilecektir. Sorunsuz bir operasyon için ameliyat öncesi tetkikler ve dikkat edilecek hususlar da büyük bir öneme sahiptir. Bu konuda doktorunuzdan bilgi alabilir ve zihinsel anlamda da hazır hale gelmek adına sorularınızı doktorunuz ile paylaşabilirsiniz. Fiziksel hazırlık ile birlikte zihinsel hazırlık da büyük bir öneme sahip ve cerrahlar da bu konuda büyük bir hassasiyet gösteriyor.

Tetkikler

Önemli operasyonlar öncesinde hastanın genel sağlık durumunu denetlemek ve varsa bir şikâyeti bu şikâyeti ortaya çıkartmak adına tetkikler yapılır. Bunun nedeni ise operasyonu olumsuz etkileyecek durumun var olup olmadığını ortaya koymaktır. Eğer aksi bir durum söz konusu ise operasyon ertelenebilir ya da tamamen iptal edilebilir. Hastanın genel sağlık durumu da operasyonu etkileyecek detaylar arasında yer alıyor ve hekimler bu konuda büyük bir hassasiyet gösteriyor. İlaç kullanımı, genel sağlık durumu, anesteziye verilecek tepki ve daha birçok detay bu bağlamda önem taşıyor ve doktorlar da bunun bilincinde hareket ediyor. Kullandığınız ilaçları bile doktorunuz ile paylaşmak ve onu bilgilendirmek durumundasınız.

Kan Tahlili

Genel sağlık sorunlarını tespit etmek ve hastanın genel sağlık durumunu ortaya koymak adına ihtiyaç duyulan tetkiklerden bir tanesi de kan tahlili olarak karşımıza çıkıyor. En net sonuç veren tetkiklerden bir tanesidir ve ameliyat olacağınız hastane ya da klinikte bu tetkik gerçekleştirilecektir. Kan tahlili sonuçları kısa sürede çıkıyor ve hekim de bu sonuçlara bağlı olarak operasyon kararı alabiliyor.

Kan tahlili sonuçları yine doktorunuz tarafından incelenecek ve bu konuda da sizlere gerekli tüm bilgiler verilecektir. Operasyon ile ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığı takdirde vakit kaybetmeden operasyon planlaması yapılacak ve süreç hakkında da yine genel bir bilgilendirme sunulacaktır. Kan tahlili sonrası yapılacak tetkiklerle birlikte genel sağlık durumu hakkında daha detaylı bilgi elde etmek mümkün.

İdrar Tahlili

Kan tahlili ile birlikte bu operasyon öncesinde idrar tahliline de ihtiyaç duyulacaktır. Kan tahlili her ne kadar kesin sonuç gibi görünse de bazı durumlarda ve hastalarda eksik sonuç ortaya koyabiliyor. Kan tahlili, idrar tahlili ile birlikte değerlendirilmeli ve hastanın genel sağlık durumu da bu tahliller neticesinde daha net bir şekilde ortaya konulacaktır. Operasyon öncesi bu tetkiklerin büyük bir öneme sahip olduğunu belirtmek gerekiyor çünkü operasyonu olumsuz etkileyecek en küçük soruna dahi bu tetkikler ile birlikte daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Eksiksiz bir şekilde yapıldığı takdirde operasyon başarısı da artacak ve yine operasyon ile ilgili riskler de belli oranda azaltılacaktır.

Sedasyon Kontrolü

Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonunda hem hasta hem de hekim konforunu arttırmak adına anesteziye ihtiyaç duyulacaktır. Anestezinin yanı sıra sedasyon desteğin de gerekebilir. Sedasyon, ağrı kesici ve rahatlatıcı ilaçların birlikte kullanılmasıdır… Sedasyon kontrolünde ise hastanın bu ilaçlara nasıl bir tepki vereceği ve nasıl bir reaksiyon göstereceği belirleniyor. Olumsuz bir sonuç elde edileceği ortaya çıktığı takdirde uygulama geri plana itilebilir ya da ertelenebilir. Bazı müdahalelerde buna gerek kalmadan sadece anestezi ile işlem yapılabiliyor. Sedasyon kararı alınmışsa eğer tetkiklerin mutlaka yapılması gerekiyor çünkü olumsuz bir sonuç ile karşı karşıya kalma ihtimali de vardır.

Sağlık İncelemesi

Cerrahi müdahale ya da estetik operasyon öncesi hastanın genel sağlık durumu da büyük bir öneme sahiptir. Ameliyatı olumsuz etkileyecek bir hastalığa sahip olan kişinin ameliyata girmesi ne yazık ki mümkün değildir. Eğer bu tür bir sorun söz konusu ise öncelikle kişinin hastalığını ortadan kaldırmak gerekiyor. Ameliyat öncesi yapılacak tetkikler de bu yüzdendir ve herhangi aksi bir durum sezildiği takdirde vakit kaybetmeden müdahale etmek gerekir. Genel sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra ameliyata uygunluk durumu belirlenir ve buna göre bir operasyon planı hazırlanır. Bu plan dahilinde hastaya da gerekli bilgi verilecek ve hastanın soruları da en iyi şekilde yanıtlanacaktır.

Kullanılan İlaçların Hekim ile Paylaşılması

Ameliyat öncesi dönemde tetkiklerin yanı sıra kullanılan ilaçların da hekim ile paylaşılması gerekiyor. Operasyon öncesi dönemde hastanın bu tür konularda da büyük bir hassasiyet göstermesi gerekiyor ve bu hassasiyet neticesinde daha başarılı bir operasyon durumu söz konusu hale gelecektir. Kullandığınız ilaçlar arasında operasyonu aksi yönde etkileyecek bir ilaç varsa eğer bu ilacı kullanmamanız gerektiği sizlere de söylenecektir. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet ile birlikte çok daha başarılı bir operasyona adım atabilirsiniz. En az 10 gün öncesinden ilaçların terk edilmesi gerektiği de yine bilmeniz gereken detaylardan bir tanesi ve bu detay da operasyon adına büyük bir öneme sahiptir.

Tedavi Geçmişi Hakkında İnceleme

Hastanın daha önce geçirmiş olduğu hastalıklar ve operasyonlar da bu ameliyat öncesinde büyük bir öneme sahip ve gerekli kontroller bu bağlamda da kusursuz bir şekilde yapılacaktır… Tedavi geçmişinin incelenmesinden sonra operasyon ile ilgili negatif bir durum söz konusu değilse ameliyat ile ilgili süreç başlatılır ve bir planlama yapılır. Tedavi geçmişi önemlidir çünkü var olan bir hastalık ya da geçirilen operasyon, penis büyütme ameliyatını da olumsuz anlamda etkileyebilir ve bu durumda ameliyat kararı almak da ne yazık ki çok sağlıklı olmayacaktır ve hiçbir uzman cerrah da bu tür büyük bir risk almayı tercih etmez.

Ameliyat Öncesi Sigara ve Alkol Tüketimi

Sigara ve alkolün aşırı kullanım ile birlikte ereksiyon sorununu da ortaya çıkardığını ifade ederek başlayalım istiyoruz. Bununla birlikte ameliyat öncesi kullanım durumunda penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu da çok daha sıkıntılı bir hal alabilir. En az 15 gün öncesinden bu zararlı içecekleri terk etmenizde fayda var ve doktorunuz da bu konuda gerekli uyarıları yapacaktır. Özellikle ameliyat günü sigara ve alkol tüketmek alınacak en büyük risklerden bir tanesidir. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet tamamen sizin sağlığınız için ve ameliyatın seyrini olumlu yönde değiştirmek adına atılacak önemli adımlar arasında gösteriliyor. Ne kadar dikkatli davranırsanız bir o kadar başarılı bir ameliyat ile karşı karşıya geleceksiniz.

Ameliyat Öncesi Cinsel İlişki

Bu tür büyük operasyonlar öncesi dikkat etmeniz gereken çok fazla husus var ve ameliyat öncesi cinsel ilişki konusunda da birtakım uyarılar ve hususlar mevcuttur. En az 10 gün öncesinden cinsel ilişkiyi terk etmeniz gerekiyor. Penis bakımına özen göstermeniz ve ilgili bölgenin temizlenmesi de şarttır. Yorgun bir penis ile değil, daha sağlıklı bir penis ile ameliyata adım atmanız operasyonun daha sağlıklı bir sürece sahip olmasını sağlayacaktır. Bu süre değişiklik gösterebiliyor ve bu konuda en doğru bilgiyi de ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahınızdan alabilirsiniz ve kafanızdaki soru işaretlerine de en hızlı şekilde son verecektir.

Ameliyat Öncesi Beslenme

Yalnızca penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatlarında değil, bu tür önemli operasyonlarda, ameliyat öncesi dönem de büyük önem taşıyor. Zihinsel hazırlık ile birlikte fiziksel hazırlık da dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntıyı beraberinde getiriyor. Beslenme konusunda cerrahınızdan birtakım tavsiyeler alacaksınız ve bu tavsiyelere ayak uydurduğunuz takdirde ameliyat da daha başarılı bir hal alacaktır. Özellikle ameliyat günü sizleri rahatsız edecek gıdalardan ekstra uzak durmanız gerekiyor. Katı gıdalar sizi zorlayabilir ve bununla birlikte aşırı sıvı tüketimi de kesinlikle tavsiye edilmiyor. Yumuşak ve sindirimi daha kolay gıdalar tüketerek ameliyata hazır hale gelebilirsiniz. Bu konuda cerrahınız da sizlere yardımcı olacak ve bilgi aktarımında bulunacaktır.

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası

Ameliyat öncesi süreç, operasyon günü ve ameliyat sonrası süreç olmak üzere 3 farklı dönem karşınıza çıkıyor. Her biri ayrı ayrı dikkat etmeniz gereken hususları da karşınıza çıkartıyor. Ameliyat sonrası dönemde siz ne kadar dikkatli davranırsanız iyileşme sürecine yapacağınız katkıda bir o kadar fazla ve büyük olacaktır. Ameliyat sonrası yaşayacağınız birtakım sorunlar gözünüzü korkutmasın çünkü bu tür durumlar endişe gerektirecek boyuta ulaşmıyor ancak aksi bir durum söz konusu hale gelirse hiç vakit kaybetmeden hekimlerinize danışabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ameliyat sonrası döneme detaylı bir şekilde göz atıldığı takdirde birçok hastanın aynı sorunları yaşadığını da görebiliyoruz.

Ameliyat Günü

Ameliyat gününde fiziksel hazırlığın yanı sıra zihinsel hazırlık da büyük bir önem taşıyor. Birçok hasta ne yazık ki bu konuda kendini eksik hissediyor ve psikolojik olarak yaşanan eksiklik de bir süre sonra hastayı depresyona sürükleyebiliyor. Aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaması adına ameliyattan önce bu soruları ve merakınızı da doktorunuz ile paylaşmanız tavsiye ediliyor. Endişe edeceğiniz bir durum ya da operasyon değildir. Gayet başarılı bir operasyon sizleri bekliyor ve ameliyat sonrası gündelik hayatlarınıza da kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bununla birlikte ameliyat günü sigara ve alkol tüketiminden kesinlikle uzak durulması gerektiğini bir kez daha hatırlatmış olalım.

Ağrı

Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı sonrası hafif ağrıların yaşanması gayet normal bir durumdur. Vücudunuzda fiziksel bir değişim gerçekleşecek ve bu ağrıların yaşanması da ameliyat sonrası dönemde normal karşılanıyor. Ağrılarınız için doktorunuz ağrı kesici tavsiyesinde bulunabilir ancak bu ilaçları kullanmanıza rağmen herhangi bir sonuç elde edemiyorsanız ve ağrılarınız şiddetli bir şekilde artıyorsa yapmanız gereken şey vakit kaybetmeden hekimlerinize başvurmanız olacaktır. İlaçların dozajı arttırabilir ya da genel bir kontrol neticesinde bu ağrıların nedenleri ortaya çıkartılarak gerekli tedavi yöntemi uygulanır. Ağrı durumunda endişe etmeden doktorunuz ile iletişime geçmek ve sorunu onunla paylaşmak en doğru tercih olacaktır ve doktorunuz da bu konuda sizlere detaylı bilgi verecektir.

Ayağa Kalkma

Ameliyattan sonra kısa sürede ayağa kalkabilecek ve gündelik hayatınıza adapte olabileceksiniz ancak elbette işe başlama ve cinsellik için adım atma durumlarında biraz daha sabırlı olmanız gerekiyor. Penis bölgesinde olmasa da karın ve popo bölgesinde hafif ağrılar olabilir ve bu ağrıları dindirmek adına hastanede bir süre misafir olarak kalabiliyorsunuz. Taburcu edildikten sonra da dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar var ve özellikle ağır kaldırdığınız bir işte çalışıyorsanız rapor almanızı tavsiye ediyoruz. Ameliyat sonrası dönemde ani hareketlerden kaçınmanız ve daha dikkatli bir tutum sergilemeniz de yine sizlerin lehine olacaktır.

Hareket Kabiliyeti

Hareket kabiliyetinizi yeniden kazanmanız 5 günlük süre zarfında gerçekleşecektir. Sargılar alındıktan sonra çok daha rahat bir şekilde hareket ettiğinizi fark edeceksiniz. İş hayatına dönmeniz ise biraz uzayabilir ve bu konuda doktorunuz da sizlerden sabırlı olmanızı isteyecektir. 15 günlük süreç büyük önem taşıyor çünkü bu süre zarfında penis en şişkin ve iri haline kavuşuyor. Endişe etmenize gerek yok çünkü bu olağan bir durumdur ve 15. günden sonra yavaş yavaş normal ve gerçekçi halini almaya başlayacaktır. 1 ay sonunda ise penis daha düzgün ve beklendiği hali alacaktır. 6 aylık süre zarfında ise tam iyileşme meydana geliyor ve görsel olarak olduğu gibi işlevsel olarak da penisleriniz normale dönüyor.

Pansuman ve Doktor Kontrolü

Ameliyat sonrasında penisiniz sargılı halde 5 gün boyunca hayatlarınıza devam edeceksiniz. Bu süre bazı hastalarda değişiklik gösterebiliyor bu yüzden doktorunuzdan bilgi almanız daha doğru bir tercih olacaktır. 5 günün sonunda ise sargı çıkartılıyor ve pansuman yapılıyor. Düzenli kontroller gerçekleştirilecek ve doktorunuz bunun için ilgili tarihleri izinle paylaşacaktır. Bu tarihlere riayet etmeye özen gösterin çünkü kontroller neticesinde aksi ya da olumsuz bir durum söz konusu ise müdahale etmek de çok daha kolay bir hal alacaktır. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet emin olun iyileşme sürecini de çok daha olumlu etkileyecektir. Doktorunuz da bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapıyor ve kontrol sonuçlarını da sizinle paylaşıyor.

Beslenme ve Diyet

Ameliyatın öncesinde de ameliyatın sonrasında da beslenme düzeninize önem göstermeniz gerekmekte olup, iyilşeme sürecinizin sağlıklı ve dengeli beslenme yöntemleri ile çok daha hızlı gerçekleşeceğini unutmamalısınız. Diyet programına başlamak için biraz daha sabırlı olmanız gerekiyor çünkü ameliyat sonrasında bedenleriniz daha zayıf ve daha güçsüz bir duruş sergileyecektir. Genel sağlık durumunuz iyiye gitmeye başladığında ve penis normale dönmeye başladığında diyet programı için harekete geçebilirsiniz. Bu konuda doktorunuz da sizinle bilgi paylaşımında bulunacaktır ve aslında en uygun zamanı da aktaracak kişi cerrahınızdır. Beslenme konusunda ise sizleri rahatsız etmeyecek ve kolay sindirilebilen gıdalar tercih etmeniz tavsiye ediliyor. Sıvı tüketimini abartmamak ve katı gıdalardan da uzak durmak özellikle büyük önem arz ediyor.

Psikoloji

Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu öncesi doktorunuzdan yardım alabilir ve aklınızdaki soru işaretlerini de doktorunuzla paylaşabilirsiniz. Ameliyat öncesi psikoloji ne kadar önemli ise ameliyat sonrasında da bu detay büyük bir öneme sahiptir. 6 aylık süre zarfında penisiniz istediğiniz seviyeye ulaşacak bu yüzden endişeye kapılarak kendinizi yıpratmanın hiçbir manası yoktur. Ameliyat sonrası dönemde dilerseniz psikolojik yardım alabilirsiniz. Ne yazık ki birçok hasta sabırsız davranıyor ve bir an önce sonuç elde etmek istediği için de kaygılanabiliyor. Her şey doktorunuzun kontrolünde olacak ve az önce de ifade ettiğimiz gibi endişelenecek herhangi bir durum söz konusu değildir.

Riskler, Yan Etkiler, Komplikasyonlar

Her cerrahi operasyon, birtakım riskleri de beraberinde getirecektir. Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı da risk taşıyan müdahaleler arasında yer alıyor. Bazı olağan durumlar dışında endişe etmenize gerek yok çünkü ameliyat sonrası yaşanacak olanlar zaten doktorunuz tarafından ön görülüyor ve sizinle de paylaşılıyor. En basit örnekle ağrılar, hastaların şikâyet ettiği en büyük sıkıntılardan bir tanesidir ancak ameliyat öncesi bu konu hakkında sizlere gerekli bilgilendirme yapılır ve buna göre hareket etmeniz sağlanır. Uzun süre devam eden sorunlarda elbette doktorunuza başvurabilirsiniz ancak size belirtilen riskler olağan olarak karşılanıyor ve bu durumda paniklemeniz de psikolojinizin bozulmasına neden olabilir. Ameliyat sonrası dönemde doktorunuz ile iletişim halinde olmanızı tavsiye ediyoruz.

Enfeksiyon

Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonunda hastaları bekleyen en büyük sorunlarda bir tanesi de enfeksiyon riskidir. Ameliyat edilen penis ve çevresinin bakımı prosfesyonelce yapılması gerekmektedir. Özellikle sargıların alınması ve pansuman eylemi de cerrah tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi bir durumda yaralı olan kısım kısa sürede enfeksiyon kapabilir ve bu enfeksiyon kısa bir süre iltihaba çevirebilir. Dikkatli olmakta fayda var ve amatörce müdahalelerden de olabildiğince kaçınmanız gerekiyor. Düzenli doktor kontrolleri de bu dönemde büyük bir öneme sahip ve kontrolleri aksatmadığınız sürece çok fazla sorun yaşamayacağınızı da bilmenizde fayda var. Aksi bir durumda doktorunuzu ziyaret edebilir ve şikayetlerinizi de daha detaylı bir şekilde aktarabilirsiniz.

Alerjik Reaksiyon

Yazımızın başında bu operasyonun anestezi destekli bir operasyon olduğunu ifade etmiştik. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki tetkikler neticesinde anesteziye vereceğiniz olumlu ve olumsuz tepki daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bazı durumlarda ise bunu kestirmek mümkün olmayabiliyor ve anestezi ile birlikte hasta alerjik reaksiyonlar gösterebiliyor. Karşılaşabileceğiniz bu tür risklerde hemen hekiminize başvurunuz. Alerjik reaksiyonun önüne geçilmediği takdirde şikayetleriniz artacak ve bedelse sağlığınız da bu hastalık nedeniyle olumsuz etkilenecektir.

Şişlikler

Özellikle penis ve çevresinde şişlik meydana gelmesi gayet normal bir durum ve endişe etmenize gerek olmadığını da ifade etmek istiyoruz. Şişliklerin büyük bir kısmı ameliyattan 15 gün sonra tamamen ortadan kalkacak ve 1 ayı doldurduğunuz takdirde penisiniz daha normal bir görüntüye kavuşacaktır. Şişliklerin geçmediğini ve tam aksine ilerlediğini düşünüyor ve gözlemliyor iseniz eğer vakit kaybetmeden cerrahınıza başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Anormal bir şekilde devam eden şişlikler ne yazık ki bir süre sonra ödeme çeviriyor ve bu kez müdahale etmek de daha sıkıntılı bir hal alıyor. Bu tür sorunların ödeme dönüşmemesi için aceleci davranmanızda fayda var ve zaten düzenli doktor kontrolleri ile birlikte eğer varsa bu sıkıntıların denetimi de daha doğru ve daha kusursuz bir şekilde takip edilecektir.

Ödem

Bir üst başlıkta da belirttiğimiz gibi anormal bir şekilde devam eden şişlik durumuna en kısa sürede müdahale etmek gerekiyor aksi takdirde kan birikmesi ile birlikte bu şişlikler ödeme çevirebiliyor. Bu durumda müdahalede bulunmak da çok daha sıkıntılı bir hal alıyor. Düzenli doktor kontrollerinde genellikle bu durum kontrol altına alınıyor ve bir diğer deyişle denetleniyor. Eğer anormal bir şişlik durumu söz konusu ise vakit kaybetmeden gerekli müdahaleler yapılıyor. Ödeme çevirmeden sizler de harekete geçtiğiniz takdirde sirkleri en aza indirgemiş olacaksınız ve bu sayede iyileşme süreci de çok daha hızlı ve çok daha sağlıklı bir hal alacaktır.

Kan Birikmesi

Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı olan hastalar arasında yapılan bir araştırma, en çok görülen sorunlardan bir tanesinin de kan birikmesi olduğunu ortaya koyuyor. Bu birikme ödem ile birleşince daha büyük sorunlar karşınıza çıkacaktır. Defalarca belirttik ve bir kez daha hatırlatmakta zarar görmüyoruz… Düzenli doktor kontrolleri işte bu yüzden büyük bir öneme sahiptir çünkü aksi bir durum bu kontroller sayesinde daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde tespit edilebiliyor ve gerekli işlemlere en kısa sürede başlanıyor. Kan birikmesi gibi bir durum ile karşı karşıya geldiğiniz takdirde ve bu sorunu gözlemlediğiniz takdirde ertelemeden doktorlarınızın kapısını çalmanızı tavsiye ediyoruz.

Kan Pıhtılaşması

Kan akışının düzenli olarak sağlanamaması, bir süre sonra pıhtılaşmaya neden oluyor. Bu durumu kimi zaman gözle görmek pek mümkün olmuyor ancak doktor kontrolleri neticesinde bu sorun kısa sürede gün yüzüne çıkıyor. Kan pıhtılaşması, sık karşılaşılan bir sorun değildir ancak ameliyat sonrası sizleri bekleyen riskler arasında yer aldığını da göz ardı etmemek gerekiyor. Doktorunuz kadar sizlerin de dikkatli olmasında fayda var ve bu hassasiyeti gösterdiğiniz takdirde emin olun iyileşme süreci daha sağlıklı bir sürece evrilecektir. Kan pıhtılaşmasının tedavisi mümkün ve kısa sürede bu sorun ortadan kaldırılacak, ilaç tedavisi ile de desteklenerek eski sağlığınıza kavuşmanız mümkün hale gelecektir.

Morarma

Ağrılar ile birlikte morarma durumu da ameliyat sonrası dönemde olağan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Morarma, kısa süreli meydana geldiği takdirde endişe etmenize gerek yok çünkü ameliyat öncesinde bu durum zaten ön görülüyor ancak geçici olmadığını fark ettiğinizde ve bu durum sizleri rahatsız etmeye başladığında hiç vakit kaybetmeden hekimlerinize başvurabilirsiniz. Morarma durumu ödem ve kan pıhtılaşması sorunlarını da beraberinde getirebilir bu yüzden dikkatli olmakta fayda var. Düzenli doktor kontrolleri sayesinde morarma durumunun denetim altında tutulması da mümkündür bu yüzden bir kez daha kontrolleri aksatmamanız gerektiğini siz değerli hastalara aktarmak istiyoruz. Morarma ile birlikte kızarıklık ve şişlik de meydana gelebilir ve sorun bu sayede daha net bir şekilde ortaya çıkacak ve gözlemlenebilir bir hal alacaktır.

Sarkma

Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı, yapılacak tetkikler neticesinde hastanın da onayı ile birlikte start alıyor… Bunun yanı sıra ameliyat sonrası meydana gelebilecek sorunlar ve ameliyatın taşıdığı riskler de hasta ile paylaşılıyor. Sarkma durumu da risklerden bir tanesidir ve birçok hastanın en çok şikayetçi olduğu konular arasında yer alıyor. Sarkma durumu meydana geldiği takdirde ekstra bir müdahaleye ihtiyaç duyulacaktır çünkü bu durumun geçici bir sorun olmadığını bilmeniz gerekiyor. Sarkma sorunu ile birlikte penis daha hissiz bir hal alıyor ve cinsel ilişkide de rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmanız durumunda, sorunu ameliyatınızı gerçekleştiren üroloji uzmanı ile görüşmelisiniz.

Sedasyon Komplikasyonları

Anestezinin yeterli olmadığı ya da bu uygulamanın yeterli olmayacağının tespit edildiği hastalarda sedasyona da ihtiyaç duyulabiliyor. Ağrı kesici ve hafifletici ilaçların aynı anda kullanıma açıldığı bu uygulamanın da bazı riskleri var. Sedasyon komplikasyonları genellikle alerjik reaksiyonlar olarak karşımıza çıkıyor ve her hastanın bünyesi de bu uygulamaya dayanıklı değildir. Ameliyat öncesi yapılacak tetkiklerde ortaya çıkacak sonuçları tahmin etmek kimi zaman mümkün olmayabiliyor ve sedasyon komplikasyonları da bu sorunlardan bir tanesidir ve karşılaşıldığı takdirde vakit kaybetmeden cerrah desteği almak gerekiyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cerrahi müdahaleler, önemli operasyonlardır ve sıradan bir uygulama olmadıkları için ameliyat sonrası da önemli bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var ve bu hususlar da yine hasta ile paylaşılacaktır. Duş alma, cinsellik, ilaç kullanımı, sigara ve alkol kullanımı ile birlikte daha birçok detay sizleri bekliyor. Bu detaylar göz önünde bulundurulup hareket edildiği takdirde iyileşme süreci çok daha sağlıklı ve çok daha hızlı bir hal alıyor. Doktorunuzun uyarılarını göz ardı etmek yerine bu uyarılara ekstra hassasiyet göstermeniz gerekiyor aksi takdirde riskleri arttıracak ve iyileşme sürecini de olumsuz etkileyeceksiniz. Bu uyarıları başlıklar halinde sizinle de paylaşmak istiyoruz ve zaten doktorunuz da gerekli bilgileri verecektir.

Duş Almak

Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı sonrası 10 gün boyunca duş almamanız tavsiye ediyor. Yine ameliyattan sonra 5 gün boyunca penisinizde sargı ile dolaşacaksınız bu yüzden su ile temas penisinize ve çevre bölgeye zarar verebilir. Bu konuda hassasiyet göstermeniz büyük önem taşıyor ve doktorunuz da duş almanız gereken zamanı sizinle paylaşacaktır. Bu dönemde sıcak ya da soğuk su ile temastan kaçınmanızda fayda var çünkü en küçük temas durumunda enfeksiyon riski de ortaya çıkıyor ve müdahale edilmediği takdirde kısa bir süre sonra iltihaplanma durumu ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Cinsel İlişki

Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı sonrası birçok hasta sabırsız bir tutum ve tavır sergiliyor. Özellikle cinsel ilişki konusunda gösterdiğiniz sabırsız tutum ne yazık ki sizlere daha fazla zarar veriyor. Doktorunuz da gerekli uyarıyı yapacaktır ancak bir kez de biz hatırlatmak istiyoruz. Ameliyattan sonraki 4 hafta boyunca dinlenmeye çekilmeniz gerekiyor. Bu süre zarfında gerçekleştirilecek olan cinsel ilişki ne yazık ki penise ve bedensel sağlığınıza büyük ölçüde zarar verecektir. 4 hafta tamamlandıktan sonra doktor kontrolü sonrası cinsel ilişkiye girebilirsiniz ve bunun için en uygun zamanı da yine doktorunuz sizlere aktaracaktır. Biraz sabırlı olmak gerekiyor aksi takdirde iyileşme süreci de sekteye uğrayacaktır.

Uçakla Seyahat

Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı sonrası 1 haftalık süreye ihtiyacınız olacaktır. 5. Gün sargılarınız alınacak ve hareket kabiliyetinizi de kısa süre içerisinde geri kazanacaksınız. Seyahat etmek için biraz zaman gerekiyor ve doktorunuzdan bu konuda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Konforlu bir seyahat de olsa ilgili bölgenin zarar görmesi birtakım riskleri de beraberinde getiriyor bu yüzden 1 haftadan önce seyahat etmemeniz gerektiği ifade ediliyor. Doktor kontrolleri tamamlandıktan ve daha da önemlisi doktorunuz onay verdikten sonra seyahate çıkabilirsiniz. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet emin olun sizi etkileyecek ve iyileşme sürecine de olumlu anlamda yansıyacaktır. Bu yüzden seyahat için sabırsız davranmak yerine kendinize biraz olsun zaman vermeniz gerekiyor ve bununla birlikte bu süreyi de dinlenerek geçirmenizde fayda var.

Otomobil Kullanımı

Sargılarınız çıkartıldıktan sonra hareket kabiliyetinizi yeniden kazanacaksınız ancak araç sürmek refleks gerektirdiği için bu konuda hazır olabilmeniz adına en az 1 haftalık dinlenme süresine ihtiyacınız olacaktır ve bu sürenin minimum süre olduğunu da belirtmek gerekiyor. Otomobil kullanabilmek için doktorunuzdan da bir tarih alabilirsiniz ve en net bilgiyi de o verecektir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi araç kullanırken refleksler önemli bu yüzden ağrılarınız devam ederken otomobil kullanmanızı da tavsiye etmiyoruz. Üstelik yaşanacak en küçük sorun ve baskı durumunda penis bölgesinde kanama ya da yaralanmalar meydana gelebilir ve bu da iyileşme sürecini olumsuz etkileyecek unsurlardan bir tanesidir.

Dikişler

Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı sonrası sargılarınız, ameliyattan 5 gün sonra alınacaktır ve bunun da yine ameliyatı gerçekleştiren cerrah tarafından yapılması gerekiyor. Amatörce bir müdahale, ilgili bölgenin iltihap kapmasına neden olabilir ve ilerleyen zamanlarda enfeksiyon riski de gözlemlenebilir. Düzenli doktor kontrollerini de aksatmamanız gerekiyor çünkü pansuman eylemi de yine cerrahınız tarafından yapılacak ve gerekli kontroller ile birlikte iyileşme süreci de takibe alınacaktır. Bu bağlamda göstereceğiniz hassasiyet sizlerin lehine olacak ve dikişleriniz alındıktan sonra 6 aylık süre zarfında penisin normal görüntüsüne kavuşacağını da belirtmek gerekiyor. Bu süre zarfında ağrılar ve morarmaların meydana gelmesi de olası sorunlardan bazılarıdır.

İlaç Kullanımı

Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatından sonra ağrılarınızın oluşması normaldir ancak bu ağrılar peniste değil, popo ve arın bölgesinde meydana gelecektir. Ağrı kesici ilaçlar, tavsiye edildiği takdirde kullanılmalıdır ve aksi bir durumda kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Doktor tavsiyesi dışında farklı bir ilaç kullanmanız da önerilmiyor. İlaçlarınız bittiği takdirde bu durumu cerrah ile paylaşabilir ve devam niteliğindeki ilaçları da kullanmaya başlayabilirsiniz. İlaçlar konusunda ekstra hassasiyet göstermeniz gerekiyor ve reçete dışına çıkmadan doğru ve düzenli kullanım sağladığınız takdirde iyileşme sürecinin de daha hızlı bir hal alacağını belirtmek gerekiyor.

Buhar Banyosu

Cerrahi operasyonlardan sonra hasta vücudu daha zayıf ve daha bitkin bir hal alıyor. Bu dönemde bedenlerinizin dinlenmesine özen gösterin ve buhar banyosu gibi etkinliklerden de en az 10 gün süreliğine uzak kalmayı deneyin. Aşırı sıcak ve soğuktan uzak durmanız gerekiyor çünkü ameliyatlı bölge gayet hassas bir yapıya sahip olacaktır ve enfeksiyon riski de özellikle bu dönemde çok daha fazladır. Buhar banyosu ile birlikte jakuzi ve sıcak su banyosu gibi eylemlerden de olabildiğince uzak durmanız gerekiyor. Sauna deneyimi de uzak kalmanız gereken eylemlerden bir diğeri olarak karşınıza çıkıyor. Doktorunuz bu konuda gerekli uyarıları yapacak ve sizin de olabildiğince sabırlı davranmanızda fayda var. İyileşme sürecini sekteye uğratmak istemiyorsanız eğer bu detaylar bir adım daha öne çıkıyor ve daha fazla önem arz ediyor.

Güneşlenme

Ameliyattan sonra güneş ışınlarından olabildiğince uzak durun ve 10 gün boyunca kendinizi güneşlenme eyleminden uzak tutmayı deneyin. Bedenlerinizin hassas olacağını daha önce de belirtmiştik ve özellikle penis bölgesi çok daha narin bir yapıya sahip olacaktır. Yoğun güneş ışığı altında uzun süre kaldığınız takdirde ne yazık ki ilgili bölge zarar görecek ve hatta kanama meydana gelecektir. 10 günlük dinlenme süresi sizler için yeterlidir ve bu süreyi tamamladıktan sonra güneşlenebilirsiniz. Doktorunuz da bu konudaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak ve bedenlerinizin tam manasıyla hazır olduğu zamanı da yine sizinle paylaşacaktır.

Solaryum

Bronzlaşmak için birçok kadın ve erkeğin tercih ettiği solaryum, ne yazık ki ameliyat sonrası dönemde çok da sağlıklı bir şekilde karşımıza çıkmıyor. Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu sonrası solaryumdan 10 gün boyunca uzak durmanız gerekiyor. Bu durum hastanın iyileşme süresine bağlı olarak da değişiklik gösterebilir ve bazı hastalarda daha uzun bir süreye tekabül edebilir… Cildinizin hassas olduğu bu dönemde yoğun ısı ne yazık ki bedenlerinize zarar verecektir ve iyileşme sürecinin sekteye uğramasına neden olacaktır. Solaryum gibi eylemlerden de olabildiğince uzak durmak gerekiyor ve bedenleriniz yeterli hale geldiği takdirde doktorunuzdan da onay alarak harekete geçebilirsiniz ancak bunun öncesinde yapacağınız bir tercih sizlerin aleyhine olacak.

İyileşme Süreci

Ameliyattan sonraki 15 günlük süre zarfında peniste şişme ya da morluk gibi sorunlar görülebilir ancak kısa bir süre sonra penis normal hale dönecek ve 1 ayı geride bıraktığınızda görsel olarak daha tatmin edici bir duruşa sahip olacaktır. Tam iyileşme ise 6 aylık süre zarfında gerçekleşiyor ancak bu süre her hastada farklılık gösterebilir ve bu konuda doktorunuz bilgi verecektir. 6 aylık süre sonunda tüm riskler geride bırakılmış ve görsel bozukluk da ortadan kalkmış olacaktır. Bu süre zarfında doktor kontrollerini aksatmamanız tavsiye ediliyor ve düzenli katılım ile birlikte iyileşme sürecini hızlandırmak da yine sizlerin elinde.

Spor ve Egzersiz

Gündelik hayatlarınıza kısa sürede adapte olacaksınız ancak ağır sporlar için en az 1 ay kadar beklemeniz gerekiyor ve bazı doktorlar bu süreyi 2 ay olarak açıklıyorlar. Hafif sporlar için ise 2 haftalık dinlenme süresi yeterli olacaktır. Doktorunuzdan onay aldıktan sonra spora başlamanız tavsiye ediliyor. Ağır bir işte çalışıyorsanız eğer rapor almanızı tavsiye ediyoruz çünkü ameliyat sonrası özellikle karın kısmında yaşanan ağrılar sizi bir hayli zorlayacak ve iş yapmanızı da zaman zaman engelleyecektir. Çalıştığınız işi doktorunuz ile paylaştığınız takdirde bu konuda sizlere yardımcı olacak ve rapor konusunda da herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır. Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatları sonrasında, ağır yüklerin kaldırılmasından ve ağır sporların yapılmasından uzaklaşmanız gerekmektedir.

Fitness

2 haftalık dinlenme süresi sonrası fitness için harekete geçebilirsiniz ancak bir üst başlıkta da bahsettiğimiz gibi ağır kaldırma eyleminden olabildiğince uzak durmanız gerekiyor Hafif yürüyüş ve yine hafif tempo koşular bedenlerinize herhangi bir şekilde zarar vermeyecek ve tam aksine iyileşme sürecini hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Dilerseniz doktorunuzdan da bir program alabilir ve bu programa uygun hareket edebilirsiniz. Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı sonrası bedenleriniz çok daha hassas bir görüntü çizecek bu yüzden ekstra özen göstermenizde her zaman için fayda var. Size özel bir fitness programı için uzmanlardan yardım alabilir ve bu programa uygun hareket ederek daha sağlıklı bir çalışmaya imza atabilirsiniz.

Yüzme

Yüzme sporunda tüm kaslar çalışıyor ve bu da vücudun kısa sürede daha fazla yorulmasına neden oluyor. 6 aylık tam iyileşme gerçekleştikten sonra yüzebileceğinizi bilmenizde fayda var. Bu konuda biraz sabırlı davranmanız gerektiğini de unutmamanız gerekmektedir. Yüzme konusunda da ekstra hassasiyet göstermeniz gerekiyor çünkü bedenleriniz çok daha fazla yorulacak ve iyileşme süreci de sekteye uğrayacaktır.

Hafif Sporlar

2 hafta gibi bir dinlenme süresi, hafif sporlara adım atmanız için yeterli olan zaman dilimidir. Doktorunuzdan onay almayı ihmal etmeyin ve düzenli kontrollerinizi de kesinlikle aksatmayın.

Doktor Kontrolleri

Pansuman ve dikişlerin alınması için doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekecektir ve sakın amatörce bir müdahalede bulunmayın. Bazı hastalar bu konuda bilinçsiz bir şekilde hareket ediyor ve bu da iltihaplanma ya da enfeksiyona yol açabiliyor. İlk doktor kontrolü, ameliyattan 5 gün sonra gerçekleşecek ve sargılarınız alınacaktır. Pansuman ve kontrol için ilgili tarihleri doktorunuz sizinle paylaşacak ve bu konuda gerekli bilgiyi de verecektir.

Ameliyat Sonrası Beslenme

Ameliyattan sonraki 1 aylık süre zarfında bedenlerinizin daha güçlü olmaya ihtiyacı var ve beslenme konusunda da doktorunuzda yardım alabilirsiniz. Düzenli beslenmenin yanı sıra sağlıklı beslenme de büyük öneme sahiptir. Sizi çok sık idrara çıkartacak sıvı gıdalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bununla birlikte sindirimi daha kolay olan gıdalar da ameliyat öncesi olduğu gibi ameliyat sonrası da en büyük yardımcılarınızdan bir tanesi olacaktır.

Sık Sorulan Sorular

Cerrahi müdahaleler hakkında ne yazık ki doğru bilinen yanlışların sayısı bir hayli fazla ve bu da insanları operasyondan uzaklaştırıyor. En sağlıklı ve doğru bilgi için doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Sık sorulan sorular başlığı altında yaptığımız araştırmaları ve en çok merak edilen sorular ile birlikte yanıtlarını da siz değerli hastalara ulaştırma niyetindeyiz. Aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilir ve en azından operasyon ile ilgili bilinen yanlışlardan bir nebze de olsa kurtulmuş olursunuz.

Ameliyatsız Penis Büyütme Mümkün mü?

Penis çekme cihazı olarak piyasaya sürülmesi beklenen cihaz yardımı ile birlikte ameliyatsız penis büyütmenin mümkün hale gelebileceği ifade ediliyor ancak bu konuda kesin bir bilgi olmadığını da ifade etmekte fayda var. An itibarıyla en popüler yöntemlerden bir tanesi cerrahi müdahaledir ve kısa sürede yani 6 aylık gibi bir zaman diliminde istenilen boyut ve görüntüye sahip olmak da mümkündür. Özellikle piyasada yer alan ve doğal olduğu ısrarla ifade edilen ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz çünkü bu ürünler yasal değildir ve vücudunuza da zarar verecektir. Penis büyütme ve kalınlaştırma için cerrahi müdahaleleri tercih edebilirsiniz ve başarılı bir operasyon ile birlikte 5 cm’ye kadar uzama mümkündür.

Hangi Yöntem, Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Yöntem tercihinde bulunmak ne yazık ki sizin inisiyatifinizde değil. Uzman cerrahlar tarafından yapılacak olan tetkikler neticesinde hangi yöntemin daha uygun olduğu ve hastanın hangi yöntemi bünyesinin kabul edeceği de yine cerrahlar tarafından belirleniyor. Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatlarında son dönemde bariz bir başarı grafiği karşımıza çıkıyor ve bu grafik her geçen gün biraz daha yükseliyor. Endişe edeceğiniz ya da tedirgin olacağınız bir operasyon değildir ve az önce de belirttiğimiz gibi yapılacak olan tetkikler neticesinde en uygun yöntem belirlenerek ameliyat için start veriliyor. Bu operasyon ile birlikte 5 cm’ye kadar uzama sağlanıyor ve kalınlaştırma operasyonu da sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Penis Büyütme Ameliyatı Zor mudur?

Son dönemde birçok erkek tarafından tercih edilen penis büyütme ameliyatı zor bir operasyon değildir. Başarılı bir cerrah sayesinde sizler de bu operasyondan fayda sağlayabilir ve penis boyunuzu uzatabilirsiniz. Gayet sağlıklı bir operasyon olduğunu da ifade etmek gerekiyor ve zaten hasta yorumlarına bakarsanız bunu da net bir şekilde göreceksiniz. Basit bir ameliyat olmasının yanı sıra hasta ve hekim konforu da göz önünde bulunduruluyor ve anestezi destekli bir müdahale olduğunu da belirtmekte fayda var. Anestezinin yanı sıra sedasyon uygulaması da gerçekleştiriliyor ve bu sayede ameliyat esnasında hasta herhangi bir şekilde ağrı ya da sancı durumu yaşamıyor.

Ameliyat Kaç Saat Sürer?

Birçok kaynakta farklı rakamlar yer alıyor ancak 2 ila 3 saat gibi ortalama bir süre verildiğini söyleyebiliriz. Ameliyat süresi de oldukça kısa ve cerrahi müdahale olmasına rağmen rahatsız edici bir süre olmadığını görebiliyoruz. Ameliyatın kaç saat süreceği konusunda net bir değer vermek elbette mümkün değil çünkü operasyon esnasında gerçekleşecek birtakım sorunlar söz konusu olabilir ve bu da operasyon süresini doğal olarak uzatacaktır. Endişe etmenizi gerektirecek bir müdahale türü değil ve başarılı bir cerrah sayesinde sizler de 5 cm’ye kadar uzama sağlayabiliyorsunuz. Anestezi desteği ile rahat ve konforlu bir müdahale sizleri bekliyor olacaktır.

Ağrılı mıdır, Ağrılar Ne Zaman Geçer?

Operasyon esnasında herhangi bir ağrı durumu söz konusu değildir ancak operasyondan sonra 1 hafta süresince ağrılar canınızı yakabilir. Karın ve popo bölgesinde meydana gelecek olan ağrılar, gündelik hayatlarınızı etki altına alabiliyor fakat doktorunuz tarafından ağır kesicilerin yer aldığı bir reçete yazılacak ve bu reçeteyi düzenli ve hatasız bir şekilde uyguladığınız takdirde herhangi bir sorun ya da sıkıntı yaşamazsınız. Bu konuda doktorunuzda gerekli uyarıları yapacak ve ilaç kullanımının nasıl olması gerektiği konusunda sizlere detaylı bilgi sunacaktır. Ağrı kesiciler sayesinde daha rahat ve konforlu bir iyileşme süreci geçireceksiniz ancak hafif ağrılar ile de baş etmek durumunda kalabilirsiniz. Endişe edilecek bir durum değildir ve operasyon sonrası dönemin getirdikleri arasında yer almaktadır.

Doktor Kontrolleri Ne Zaman Yapılır?

Ameliyattan sonra penis bölgesindeki sargıların çıkartılması için 5. gün doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekecektir. Elbette bu sürede değişiklik meydana gelebilir ve hastanın durumuna bağlı olarak doktor da bu konuda detaylı bilgi paylaşacaktır. Sargılarınız alındıktan sonra kontrol ve pansuman için de birkaç kez doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekecek ve ilgili tarihler de yine doktorunuz tarafından sizlere aktarılacaktır. Düzenli kontrolleri aksatmadığınız takdirde iyileşme süreci de daha hızlı ve daha sağlıklı bir hal alacak yani bu durum tamamen sizlerin lehine bir durumdur.

Ameliyat Sonrası Ne Zaman İşe Dönebilirim?

Bu sorunun yanıtına net bir süre ile karşılık vermek ne yazık ki doğru olmayacaktır. Eğer ağır bir işte çalışıyorsanız 2 ila 3 hafta gibi bir dinlenme süresine ihtiyacınız olabilir. Kolay ve masa başı bir işte iseniz 1 haftalık dinlenme süresi sizleri kendinize getirecektir. Bu konuda doktorunuzdan yardım isteyebilirsiniz ve ağır işte çalışanlar için de rapor verilecektir. Ağır işte çalışanların biraz daha fazla süreye ihtiyacı var ve doktor kontrolleri tamamlandıktan, doktorunuzdan onay aldıktan sonra iş hayatına geri dönmeniz daha doğru bir tercih olacak. Aceleci davranmamanızı tavsiye ediyoruz çünkü iyileşme süreci sabır gerektiren bir süreçtir ve göstereceğiniz hassasiyet de bu süreci olumlu etkileyecektir.

İstirahat Raporu Verilir mi?

İr üst başlıkta da belirttiğimiz gibi eğer ağır bir işte çalışıyorsanız ve bedenleriniz henüz bu işe hazır değilse doktorunuz size ilgili raporu yazacaktır. Doktor kontrollerinden sonra doktorunuzun onay vermesi durumunda iş hayatına adım atabilirsiniz. Ameliyat sonrasında bedenleriniz çok daha hassas ve zayıf bir hal alacaktır. Bu zayıf bedeni de fazla yormamanız gerekiyor. Masa başı çalışanlar için herhangi bir sorun yok ancak gün boyu ayakta iseniz ve ağır yük kaldıracağınız bir işe sahipseniz istirahat raporuna kesinlikle ihtiyacınız olacaktır. Doktorlar bu konuda gayet iyimse ve yardımsever bir tavır sergiliyor ve ihtiyacınız olan dinlenme süresini de resmi bir belge ile rapor olarak sizlere sunuyorlar.

Ameliyatta Yaş Sınırı Var mıdır?

Cerrahi müdahalelerin büyük bir kısmında 18 yaş sınırı vardır ve penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu için de 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekiyor. Bazı hekimler yaş sınırının geriye çekilebileceğini ifade ediyor ancak birçok kaynakta doğru olarak bildirilen bilgiyi sizinle paylaşmayı tercih ediyoruz. Cerrah ile görüştüğünüzde bu konuda sizlere daha sağlıklı ve gerçekçi bir bilgi verecektir. 18 yaşını dolduran herkes bu operasyonu gerçekleştirebiliyor ve vücut içerisinde yer alan penisin bir kısmı gün yüzüne çıkartılarak penis boyunda 5 cm kadar uzama meydana geliyor. Kısa ve ince penise sahip olan erkekler hiç tereddüt etmeden bu operasyon için adımlarını atabilir.

Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyattan sonra gözle görülebilir bir iz kalacaktır ancak bu izin rahatsız edici boyuta ulaşmayacağını belirtmek gerekiyor. Özetle, penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu geçirdiğinizi sizden başka hiç kimse bilmeyecek ve anlamayacaktır. Başarılı ve basit bir operasyon ile birlikte penis boyunun uzatılması artık mümkün! Uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilecek operasyon neticesinde maksimum 5 cm’lik bir uzama gerçekleşiyor. Başarı grafiği her geçen gün yükselen operasyonlardan bir tanesi olduğunu da ifade etmekte fayda var. Ülkemizde bu işi iyi yapan çok sayıda cerrah olduğunu da belirtmek gerekiyor ve emin olun sizler de operasyon sonrası ortaya çıkacak olan görüntüden fazlasıyla memnun kalacaksınız.

Ameliyat Olduğum Anlaşılır mı?

Bir üst başlıkta da ifade ettiğimiz gibi ameliyat olduğunuz kesinlikle anlaşılmaz ve bunu yalnızca sizler bileceksiniz. Belirgin bir yara izi karşınıza çıkmayacak ancak bu yara izinin gözle görülebilir olacağını da belirtmekte fayda var. Basit bir iz görüntüsü sergilediği için ameliyat olduğunuz da belli olmayacaktır. Bir kez daha tekrarlamakta fayda var: Gayet başarılı ve basit bir operasyondur. Ameliyatta anestezi desteği alındığı için hasta konforu da üst seviyededir ve aynı şekilde hekim konforu da söz konusudur… Endişelerinizi doktorunuz ile paylaşabilir ve yara izi konusunda da yine ameliyat öncesinde daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

En İyi Doktor Diye Bir Şey Var mı?

Ülkemizde hali hazırda aktif olarak çalışmalarına devam eden çok sayıda cerrah var ve gayet başarılı isimler olduklarını da belirtmek gerekiyor. En iyi doktor gibi bir ibare ya da sıfat kullanmak ne yazık ki hekimlerimize haksızlık olacaktır. İşine gönülden bağlı olan ve hastaları ile yakından ilgilenen her cerrah, en iyi doktor listesinde yer almaktadır. Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonlarında da başarılarını sürdürmeye devam eden cerrahlarımız sayesinde sizler de hatasız bir operasyon ile karşı karşıya geleceksiniz. Hayal ettiğiniz penise ulaşmak artık çok daha kolay ve ortalama 3 saatlik bir operasyon neticesinde bu durum mümkün hale gelecektir.

Hangi Klinikleri, Hangi Kriterlere Göre Seçmeliyim?

Klinik ve cerrah tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar var. Bu hususlardan bir tanesi de cerrahın daha önce bu operasyonu çok kez gerçekleştirmiş olmasıdır. Teoride bilgi sahibi olan doktorun uygulama konusunda da başarılı olması önemlidir. Dilerseniz çevrenizde bu ameliyatı geçirmiş olan yakınlarınızdan da tavsiye alabilirsiniz. Fiyat, ne yazık ki belirleyici bir unsur değildir. Rakam yüksek diye kaliteli olduğu anlamını çıkartmak da çok doğru olmayacaktır. Tecrübe, steril ortam ve iletişimi kuvvetli olan bir doktor ile iletişimde olmanız ve kendinizi bu kişiye emanet etmeniz emin olun sizler için çok daha doğru ve iyi olacaktır.

SSK, Penis Büyütme Ameliyatını Karşılar mı?

Mutluluk çubuğu operasyonları SSK tarafından karşılanıyor ancak penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonları ile ilgili ne yazık ki net bir bilgi yer almıyor. Bu konuda 171 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Mutluluk çubuğu ameliyatı ile penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatının arklı operasyonlar olduğunu da belirtmek gerekiyor. Özel hastaneler de bu operasyonu gerçekleştiriyor ve sıra beklemek istemiyor ya da daha hızlı bir sürece dahil olmak istiyorsanız tercihlerinizi özel hastanelerden yana da yapabilirsiniz ancak ödeyeceğiniz rakamlar emin olun çok daha fazla olacaktır.

Ameliyat Olup Pişman Olan Var mı?

Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu, cinse hazzı azaltmaz ya da his kaybına neden olmaz, bu yüzden ameliyat sonrasında pişman olacağınız herhangi bir durum karşınıza çıkmıyor. Daha önce bu operasyonu geçirmiş olan hastaların yorumlarına online dünya üzerinden saniyeler içerisinde ulaşabilir ve yorumla göz atabilirsiniz. Ameliyat olup pişman olanların sayısı gerçekten bir elin parmaklarını geçmiyor ancak ameliyatı tavsiye eden binlerce hasta var. Daha sağlıklı ve daha güçlü bir cinsel ilişki hayal ediyorsanız eğer hiç vakit kaybetmeden sizler de bu operasyon içi adımlarınızı atabilirsiniz. Beklentilerinizin çok üstünde bir penis boyu ile karşı karşıya gelmeyeceksiniz ancak 5 cm gibi bir uzama sizleri ve partnerlerinizi fazlasıyla tatmin edecektir. Bununla birlikte kalınlaştırma operasyonu için de yardım alabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Olanların Yorumları Önem Taşır mı?

Yapılan yorumlar, operasyon için adım atacak olan hastaları da belli ölçüde etkisi altına alıyor. Olumlu yorumlar ile birlikte olumsuz yorumlar da mevcut ancak direkt olarak yorumla yönelik düşünmeniz çok da doğru olmayacaktır. Yorumlara elbette göz gezdirin fakat doktor ile birebir iletişim kurmak her zaman için daha sağlıklı ve daha doğru olacaktır. Doktorunuz ile iletişiminiz güçlü olduğu takdirde operasyon ile ilgili endişelerinizi üzerinizden atmanız da daha kolay bir hal alır. Cerrahlar bu konuda büyük bir hassasiyete sahip ve sorularınızı yanıtlamak için sabırsızlanıyorlar. Sizler de aklınıza takılan soruları direkt hekim ile paylaşabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı İptal Edilebilir ya da Ertelenebilir mi?

Ameliyat öncesinde birtakım tetkikler gerçekleştiriliyor ve bu tetkikler neticesinde operasyonu olumsuz etkileyecek en küçük sorun tespit edilirse ameliyatın ertelenmesi ya da iptal edilmesi de söz konusu olabilir. Bu konuda doktorunuz sizlere bilgi verecek ve eğer erteleme durumu söz konusu olursa genel sağlık sorunlarının öncelikli olarak ortadan kaldırılması istenecektir. Bununla ilgili müdahaleler ile birlikte olumlu sonuç elde edilirse ameliyat için yeni bir tarih belirlenebilir.

Fiyatlar Neye Göre Belirleniyor?

Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu fiyatları hakkında net bir bilgi vermek pek mümkün değil çünkü tercih edilecek operasyona bağlı olarak rakamlar da değişiklik gösterebiliyor. Bu konuda bilgi almak isterseniz eğer operasyonu gerçekleştirecek olan cerrah ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Operasyon süreci hakkında bilgi aldıktan sonra rakamlar hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Caiz midir?

Sizi daha iyi hissettirecek bir operasyon olduğunu düşünüyorsanız eğer hiç çekinmeden operasyon için sizler de adımlarınızı atabilirsiniz. Caiz midir değil midir konusunda ise net bir bilgi yer almıyor ve bu konuda İslam alimlerinin yardımına ihtiyacınız olacaktır. Hiç çekinmeden bu konu hakkında bilgi sahibi olan bir alim ile görüşebilir ve sorularınızı iletebilirsiniz. Birçok kaynakta bu ameliyatın caiz olmadığına dair bir söylem yer almıyor ancak kesin bilgi için İslam alimleri çok daha doğru bir kaynak olacaktır.

Penis Büyütme Ve Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Olmalıdır?

Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonları ile birlikte penisin ana yapısına ciddi bir müdahale gerçekleştirilir. Operasyonun boyutu fark etmeksizin penisin özel durumu operasyondan sonraki süreci oldukça özel hale getirir. Enfeksiyon riskini ve diğer bazı kalıcı fonksiyonel riskleri engellemek için dört hafta kadar kesinlikle cinsel ilişkiye girilmemeli, mastürbasyon yapılmamalıdır. Dördüncü hafta ile onuncu hafta arasında ise olabildiğince dikkatli olunmalı ve mümkünse de cinsel ilişki ertelenmelidir. Onuncu haftadan sonra ise doktor onayıyla cinsel ilişkiye girilebilir.