Yüz Ameliyatları, Tedavileri ve Hastalıkları

Yüz Ameliyatları, Tedavileri ve Hastalıkları
Yüz Ameliyatları, Tedavileri ve Hastalıkları

Yüz, kafa bölgesinde bulunan, göz, dudak, ağız, burun ve kulak gibi organların yer aldığı bölümdür. Tat alma, görme ve koklama gibi duyu organlarımızın yer aldığı yüz bölümünde yağ dokuları, deri, kemik gibi yapılar bulunur. Yapılan araştırmaya göre beyne giden damarlar yüz bölgesinden geçer. Bu nedenle yüze uygulanan kimyasalların kana karışması ihtimali, en çok yüzün üst kısmında bulunur.

Yüz bölgesinde alın, çene, yanak gibi yapılar da bulunur. Mimik hareketlerinin yapılabildiği yüz bölgesi, gün içinde en çok çalışan bölümlerden biridir. Bu bölgede kış aylarının da gelmesi ile birlikte yüz felci gibi hastalıklar görülmektedir. Bu hastalığın dışında sivilce, akne, lekelenme, çiller, cüzzam gibi hastalıklar da görülmektedir. Yüz de görülen hastalıkların büyük bir kısmı kimyasal maddelerden ve yağ tabakasının fazla olmasından kaynaklanır. Çünkü dış çevre koşullarından en çok etkilenen bölüm, yüz bölümüdür.

Yüz bölgesinde meydana gelen hastalıklardan korunmak için her gün düzenli olarak yüzün yıkanması, kimyasal kremler ya da diğer maddeler kullanılmadan temizlenmesi, yaz ve kış aylarında güneş kremi ile dış etkenlerden korunması ve normal olmayan yapılar görüldüğünde hemen bir doktor ile görüşülmesi gerekir.

DMCA.com Protection Status