Genital Bölge Ameliyatları, Tedavileri ve Hastalıkları

Genital Bölge Ameliyatları, Tedavileri ve Hastalıkları
Genital Bölge Ameliyatları, Tedavileri ve Hastalıkları

Genital bölge, kadınların ve erkeklerin üreme organlarının bulunduğu bölgeye verilen isimdir. Erkeklerin genital organları yalnızca dış kısımda bulunurken, kadınların genital organları hem iç hem de dış kısımda bulunur. Erkeklerin genital organına penis adı verilirken kadınların genital organına ise vajina adı verilir. Vajina, kadınların dış genital organlarıdır. Kadınların iç genital organları ise rahim bölgesidir ve leğen kemiğine kadar olan bölümü kapsar.

Genital bölge, çok sayıda hastalığın kapılabildiği, oldukça hassas bir bölümdür. Cinsel ilişkiye girilmesini sağlayan bu bölüm aynı zamanda boşaltım sisteminin de bir parçasıdır. Kadınlarda ve erkeklerde üremeye yardımcı olan bu bölümün temizliğine çok dikkat edilmesi gerekir. Dikkat edilmediği durumlarda mantar, HPV virüsü, sistit, akıntı, kötü koku gibi durumlar görülebilir. Bunlar, idrar yolu enfeksiyonuna ve daha ileri bir durum olan kansere kadar yol açabilen, ciddi hastalıklardır.

Genital bölgenin temizliği, düzenli olarak yapılmalı ve hiçbir kimyasal madde kullanılmamalıdır. Çünkü kimyasal maddeler, genital bölgede bulunan yararlı bakterilerin ölmesine ve zararlı olan bakterilerin çoğalmasına neden olur. Bu nedenle hem erkeklerin hem de kadınların, özellikle cinsel ilişki sonrasında genital bölge temizliğine önem vermesi gerekir.

DMCA.com Protection Status